Tanıtım Kataloğu

Çözüm Belgelendirme Tanıtım kataloğumuza aşağıda ki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Ulusal Yeterliliklerde Sınav Ve Belgelendirme

Çözüm Eğitim Öğretim Yayıncılık Danışmanlık Bilişim İletişim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (ÇÖZÜM BELGELENDİRME) Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

“Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşu; Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.”

MYK web sitesine ulaşmak için tıklayınız. 

Ulusal yeterliliklere ulaşmak için tıklayınız.

Çözüm Eğitim Öğretim Yayıncılık Danışmanlık Bilişim İletişim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi (ÇÖZÜM BELGELENDİRME), 27.04.2017 tarihinde AB-0136-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilmiş ve 24.08.2017 tarihinde YB-0090 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

Sertifika ve Yetki Belgelerimiz

MYK Yetki Belgemiz

TÜRKAK Akreditasyon Sertifikamız

ISO 9001:2015 Sertifikamız

ISO 45001:2018 Sertifikamız

Ulusal / Uluslararası Sınav Merkezi

Çözüm Eğitim Öğretim Yayıncılık Danışmanlık Bilişim İletişim Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 01.01.1997 tarihinde kurulmuş ve bugüne kadar uluslar arası sınav merkezi ve kongre/konferans organizasyonu alanlarında hizmet vermeye devam etmektedir.

Uluslarlarası Sınav Merkezi (CERTIPORT) olarak faaliyete 2012 yılında başlamıştır. Uluslararası geçerliliği olan Microsoft, Office, Adobe ve ComtiaStrata (Donanım) sertifikaları kurumumuz tarafından verilmektedir. 

Microsoft Ofice Associate (MTA) Sınavları:(98-361) Yazılım Geliştirme Temelleri (C # veya VB), (98-364) Veritabanı Temelleri, (98-366) Ağ Temelleri, (98-367) Güvenlik Temelleri, (98-368) Windows Mobility ve Aygıt Temelleri, (98-369) Bulut Temelleri, (98-375) HTML 5 Uygulama Geliştiricisi Temelleri, (98-380) Blok Tabanlı Dillerle Programlamaya Giriş, (98-381) Python Kullanarak Programlamaya Giriş, (98-382) JavaScript Kullanarak Programlamaya Giriş, (98-383) HTML ve CSS Kullanarak Programlamaya Giriş, (98-388) Java Kullanarak Programlamaya Giriş.

Meslek Kursları

Çözüm Belgelendirme merkezi Ankara’da bulunan ve Türkiye’nin her yerinde mesleki yeterlilik sınavları yapmaya yetkili bir kuruluştur. Metal, makine, elektrik elektronik, enerji, İş ve Yönetim, Ulaşım Lojistik ve haberleşme sektörlerinde sınav ve belgelendirme yapmaktadır. Bu sektörlerden Elektrik elektronik sektöründe; Cep telefonu tamir bakım ve onarımcısı mesleği ile Ulaşım Lojistik ve haberleşme sektöründe; servis aracı şoförü sınavları Avrupa Birliği ve Türkiye desteğiyle sınavlar yapılmaktadır. Cep telefonu tamir bakım ve onarımcıları ve servis aracı şoförleri girdikleri sınavlarda başarılı olmaları halinde ücretleri kendilerine iade edilmektedir.
Bu meslekler zorunlu mesleklerden olup mesleki yeterlilik belgesi olmadan ilgililer bu işte çalıştırılamazlar. İşyeri denetimlerinde İş Müfettişleri bu belgeleri kontrol etmektedir. Çözüm Belgelendirme Avrupa Birliği desteği kapsamında servis aracı şoförleri ve cep telefonu tamir bakım ve onarımcıları için sınavlar düzenlemektedir. Kısa bir süre devam edecek olan bu destekten yararlanmak için servis aracı şoförleri ve cep telefonu tamir bakım ve onarımcıları Çözüm Belgelendirme’ye baş vurarak sınava girebilirler.

Şirketimiz bünyesinde; ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) onaylı sertifika eğitimleri ve sınavları, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) eğitimleri ve diğer mesleki kurslar (lap-top tamiri, cep telefonu tamir kursu vb.) gerçekleştirilmektedir.